O Award

Czech Design Award vzniklo za účelem ocenit a podpořit vycházející talenty a studenty designové či umělecké tvorby, ale také etablované umělce, designéry nebo začínající studia, značky či startup projekty.

Ocenění umělci tak získají také možnost představit svojí tvorbu na jednom ze zahraničním festivalu a to v rámci partnerství s Czech Design Week Festival.

Ocenění Czech Design Award navrhl a realizoval František Jungvirt.

Limitovaná edice váziček na jeden květ vznikla exkluzivně pro Czech Design Week. Jako cenu si ji odnesou ti nejlepší designeři, firmy či studia. Cena již není jen těžítko lapací prach na poličce, ale funkční kus skla, který je součástí designérova stolu. Jeho každodenní radostí, cenným darem, který neztrácí hodnotu.

Porota Czech Design Award:
Bára Alex Kašparová – šéfredaktorka Artikl  František Jungvirt – designér, UMPRUM  Ilona Karásková – šéfredaktorka MILE Květa Čulejová – architekta a produktová designérka  Lenka Žižková – teoretička a pedagožka, Design Cabinet CZ Lucia Blažiová – šéfredaktorka home Lukáš Spilka – módní návrhář, ředitel We’re Next Michal Kučera – šéfredaktor Formen Michal Nohel – právník Rowan Legal Michal Vaníček – teoretik módy, UMPRUM Michaela Kramárová – šéfredaktorka Heroine Petr Jansa – magazín Esence Petr Kotík – zakladatel °Amazing Places Tomáš Otta – magazín Selected

za podpory

partneři

#CzechDesignAward
#CzechDesignAward